| Processor | Intel Core i9-9880H Processor | |
|---|---|---|
| Display | 15.6 inches FHD IPS-Level and UHD 4K IPS Display | |
| Graphics Card | NVIDIA GeForce RTX 2070 8GB GDDR6 Graphics | |
| OS | Windows 10 Home 64-bit | |
| RAM | 32GB DDR4 2666Mhz RAM | |
| Memory | 1TB HDD & 512GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD | |
| Battery | 8-Cell Li-Ion 90Whr battery | |
| Warranty | 2 Year Warrenty |
| Name | Msi GT63 Titan 9SF |
|---|---|
| Model | GT63 Titan 9SF |
| Price | TK 321,000 |
| Brand | MSi |
| Type | Gaming Laptop |
| Showroom | Click Here |
| Display Type | FHD IPS-Level and UHD 4K IPS Display |
|---|---|
| Display Size | 15.6 inches |
| Display Resolution | 1080 x 1920 Pixels or 2160 x 3840 Pixel |
| Webcam | FHD Camera |
|---|---|
| Megapixel | Yes |
| Camera Features | Yes |
| Video | Yes |
| Body Dimensions | 390 x 266 x 39.8 mm (W x D x H) |
|---|---|
| Body Weight | 2.94 kg |
| Body Color | Black |
| Operating System | Windows 10 Home 64-bit |
|---|---|
| Processor | Intel Core i9-9880H 8-Core Processor |
| Ram | 32GB DDR4 2666Mhz |
|---|---|
| Hard Disk Capacity | 1TB |
| SSD Capacity | 512GB NVMe PCIe Gen3x4 SSD |
| Graphics Memory | 8GB GDDR6 |
| Battery Type | 8-Cell Li-Ion battery |
|---|---|
| Battery Capacity | 90Whr |
| Battery Backup | 9 hrs |
| Audio | Yes |
|---|---|
| Loudspeaker | Yes |
| 3.5mm Jack | Yes |
| Touch Screen | No |
|---|---|
| WiFi | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| USB | Yes |
The best laptop for gaming at a low price.
Display: 16.0 Inch UHD Plus OLED Display
Processor: Intel Core i9-13900H Processor
RAM: 64GB DDR5 5200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell, Li-Polymer, 99.9Whr Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Bezel IPS Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 6-Cell 91.24Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-13900HX Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.0 Inch WQXGA Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 32GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 99.8WHr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 17.3 Inch QHD Narrow Display
Processor: Intel Core i9-12900H Processor
RAM: 16GB DDR5 4800MHz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell 62Whr Extended Life Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 15.6 Inch 4K Display
Processor: Intel Core i9-11980HK Processor
RAM: 32GB DDR4 3200MHz RAM
OS: Windows 10 Pro 64-bit
Battery: Li-Polymer 99Wh Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.2 Inch Liquid Retina XDR Display
Processor: Apple M2 Max chip Processor
RAM: 32GB LPDDR4X 4266Mhz RAM
OS: MacOS Ventura
Battery: 70 Watt Hour Lithium Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch IPS Display
Processor: Intel Core i7-13700H Processor
RAM: 16GB DDR5 5200Mhz RAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-cell (72Whr) Li-Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warranty
View Details →
Display: 16.0 Inch QHD Plus Display
Processor: Intel Core i9-13900H Processor
RAM: 16GB LPDDR5 4800MhzRAM
OS: Windows 11 Home 64-bit
Battery: 4-Cell, Li-Polymer, 82 Whr Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →
Display: 14.0 Inch WUXGA IPS Display
Processor: Intel Core i7-13600k Processor
RAM: 16GB LPDDR5 5200MHz RAM
OS: Windows 11 Pro 64-bit
Battery: 4-Cell, 57Wh Lithium-Ion Polymer Battery
Warranty: 1 Year Warrenty
View Details →